ICCCS opracowuje dla komitetu ISO 209 międzynarodowe standardy dla pomieszczeń czystych i powiązanych środowisk kontrolowanych oraz dla Komitetu Standaryzacji Komisji Europejskiej europejskie standardy technologii pomieszczeń czystych.

ICCCS w zakresie prac standaryzacyjnych tworzy programy szkoleniowe i udziela akredytacji do prowadzenia szkoleń z możliwością uzyskania przez kursantów uprawnień do pracy w środowiskach czystych.  Kursanci, którzy ukończą szkolenie pozytywnym zdaniem egzaminu otrzymują wpis na listę osób posiadających dane uprawnienia oraz stosowny certyfikat. Certyfikaty są ważne czasowo co jest powiązane z aktualnością norm i rozwojem wiedzy. Zależnie od programu szkoleń, ważność certyfikacji to od 3 do 5 lat, po czym uprawnienia należy odnowić.

Istotnymi częściami działalności ICCCS są edukacja oraz współpraca z przemysłem i środowiskami naukowymi.

Prace w ramach organizacji prowadzone są w  czterech komitetach:
1. ICCCS Technical Committee (ITC)
2. ICCCS Education Committee (IEC)
3. ICCCS Symposia and Events Committee (ISEC)
4. ICCCS Communication & Membership Committee (ICMC)

25-te Sympozjum ICCCS 11-13.10.2022 Turcja, Antalya

Sytuacja związana z Covid-19 wymusiła konieczność przeniesienia cyklicznego sympozjum z roku 2020 na rok 2022. Sympozjum ICCCS to doskonała okazja by poznać międzynarodowe środowisko osób pracujących nad rozwojem technologii czystych. Podczas trzech dni czekają nas wykłady, warsztaty i spotkania z osobami oraz instytucjami ustanawiającymi standardy i wprowadzającymi najnowsze rozwiązania w wielu branżach. Kilkaset osób uczestniczących w wydarzeniu tym razem spotka się Turcji w przepięknej Antalyi. Zapraszamy.

Szczegóły wydarzenia