Kontrola Czystości

Obsługa

PSCT

Kategoria

Praca

Uczestnicy kursu

Brak uczestników

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie

Brak opinii

Kontrola Czystości - kontrola czystości powietrza i czystości powierzchni płaskich w cleanroom w klasach ISO z częścią praktyczną

 

Zachęcamy do udziału w szkoleniu, które umożliwi skuteczne przeprowodzenie pomiarów w środowiskach kontrolowanych

 

Cel szkolenia:

Nabycie wiedzy związanej z czystością powietrza oraz czystością powierzchni płaskich w pomieszczeniach typu cleanroom. Kursanci otrzymają wiedzę umożliwiającą przygotowanie pomiarów zarówno czystości pyłowej powietrza jak i czystości powierzchni płaskich (PDR).

 

Wiedza:

  • dobrać mierniki do potrzeb pomieszczenia 
  • opracować siatkę pomiarową
  • kreślić ilość punktów pomiarowych
  • ustalić miejsca krytyczne procesu w których należy wykonać pomiar
  • zinterpretować wyniki pomiarów w odniesieniu do normy PN EN 14644
  • wykazać różnice między czystością pyłową powietrza a czystością powierzchni płaskich oraz korelacje między nimi 

 

Grupa docelowa

Szkolenie jest przeznaczone dla:

Osób posiadający podstawową wiedzę z zakresu obsługi pomieszczenia czystego (https://cleanproject.pl/produkt/szkolene-ogolnie-zasady-przebywania-i-pracy-w-cleanroom/) oraz zarządzania strefą czystą (szkolenie “Zasady organizacji i zarządzania cleanroom dla Menedżerów”.

Szkolenie skierowane do osób chcących nabyć bądź poszerzyć dotychczasową wiedzę na temat kontroli zanieczyszczeń w pomieszczeniu czystym. Polecane osobom kontrolującym proces oraz warunki środowiskowe w pomieszczeniach czystych

Szkolenie to jest również ważnym elementem kompleksowej serii szkoleń profesjonalnego zarządzania i utrzymania stref czystych.

Szkolenie kończy się egzaminem.

 

Wymagania edukacyjne

Ukończony kurs „Ogólnie zasady przebywania i pracy w cleanroom dla Operatorów”, “Zasady organizacji i zarządzania cleanroom dla Menedżerów” lub inny o podobnym zakresie (do zatwierdzenia przez trenera).

 

Możliwość prowadzenia szkolenia w obiekcie Klienta

W przypadku prowadzania kursu w obiekcie Klienta prosimy o przygotowanie dostępu do sali konferencyjnej przygotowanej do prowadzenia szkolenia. Dostarczenie wyposażenia demonstracyjnego (np. mierniki) wiąże się z dodatkowym kosztem dojazdu, zależnie od odległości (około 500 PLN netto dla grupy). 

 

Możliwość przeprowadzenia kursu online: 

W przypadku prowadzenia kursu on-line część warsztatowa będzie ograniczona, wyłączony z zakresu będzie punkt związany z praktycznym szkoleniem z obsługi mierników. Szczegóły do ustalenia indywidualnie z każdym klientem. 

Obsługa

Cena : Zapytaj

Ilość Osób : 15

Poziom : Dla zaawansowanych

Miejsce : Centrum Szkoleniowe Aleja Krakowska 111/114 B-25 Warszawa

Kontakt